Newsroom Communicator
Legkisebbek előadása az MTTK-n
Kolter László2024. 03. 13. 20:18
Az egyetem a hagyományostól eltérő módon emlékezett meg a március 15-ei forradalomról és szabadságharcról. A kar hallgatói a szabadkai Vackor Óvoda csoportjait fogadták vendégül.
A másod- és harmadéves óvodapedagógus szakos hallgatók egy műsorral és különféle foglalkozásokkal készültek az 1848/49-es forradalom közelgő évfordulója alkalmából. Prof. Dr. Halasi Szabolcs tornatanár és dékánhelyettes pedig az egyetem tornatermében játékos, aktív testmozgásra ösztönző feladatokkal várta az óvodásokat.
Bata Zsombor harmadéves óvodapedagógustól, a HÖK elnökétől kérdeztük meg, milyen érzés gyerekekkel foglalkozni az MTTK épületében.
- Nem megszokott, hogy a kicsik jönnek hozzánk és nem fordítva. Kicsit bizarr élmény volt, hogy a professzoraink figyeltek közben, kicsit lámpalázasak is voltunk. Viszont motiválóan hatott, hogy látták, hogyan dolgozunk.
Milyen érzés volt részt venni az esemény szervezésében?
- Őszintén megmondva, egy csöppet megterhelő volt. Nehéz a forradalom történetét átadni a gyerekeknek, hiszen még ovisok, nem tarthatunk nekik történelemórát. Ezért úgy gondolom, hogy ha legalább a zászló fogalma, képe megmaradt bennük, akkor jól végeztük a dolgunkat.
Szerinted miért fontos a gyerekekkel a forradalomról beszélni?
- A jelenkorban sajnos már egyáltalán nem fontos, viszont nem is felesleges. Ha beszélünk róla, akkor ismerni fogják, a kultúra megőrzése, ápolása pedig nagyon fontos.
Prof. Dr. Pintér Krekić Valéria, az egyetem dékánasszonya arról beszélt, hogy mit jelent az egyetem és a hallgatók számára a megemlékezés, amely idén másképpen zajlott.
- A mai napon rendhagyó módon tartottuk meg a március 15-ei ünnepséget. A Vackor Óvoda legkisebbjeit hívtuk meg, és az ő számukra rendeztek foglalkozást a hallgatóink. Ez a foglalkozás tulajdonképpen megemlékezés volt a március 15-i forradalomról, természetesen a gyerekek szintjén átadva, és olyan foglalkozásokat szerveztek a hallgatóink, amely az ehhez fűződő eseményeknek a megismerését, a forradalom értékeit mutatja be a gyerekeknek. Zászlókat, illetve kitűzőket, kokárdákat készíthettek a gyerekek. A továbbiakban egy mozgásos játékon keresztül, mesében elmondva ismerhették meg, hogyan, miként zajlott a magyar forradalom és szabadságharc.
Az egyetem és a hallgatók szempontjából milyen jelentőséggel bír ez az esemény?
- Természetesen a hallgatóink számára is fontos volt ez az esemény, a témában való felkészülés és annak előadása az óvodások szintjén, a gyerekekkel való foglalkozás jó gyakorlatként szolgált a számukra.
Forrás: Newsroom Communicator